Skoči na glavni sadržaj

Čačića smeta što pored njega čak i Linić ispada vrlo simpatičan čovjek

Intervju

Izdanje:

Čačiću sam rekao da me ne uči poslu, da ću, kao što on radi svoj posao, ja raditi svoj i da nema razloga za nezadovoljstvo jer zna kakav tretman može očekivati kad razgovara sa mnom
cacica_smeta_sto_pored_njega_cak_i_linic_ispada_vrlo_simpatican_covjek-caci-398.jpg

Pixsell

Pemda je već i do sada bio zaštitni znak za intervjue na Hrvatskoj televiziji, Aleksandar Stanković ovoga je tjedna dodatno potvrdio taj status. Odlučeno je, naime, da će povremene specijalne razgovore s u nekom važnom ili prijelomnom trenutku najbitnijim sugovornicima u Dnevniku Plus voditi - baš on. Tako se dogodilo da se već u ponedjeljak, sa startom nove i produljene verzije Dnevnika, Stanković pojavio i u večernjem, ipak kraćem terminu. Pitanjima se obrušavao na Radimira Čačića. Kako je njima nepopustljivo ujedao i u poznatu Čačićevu bahatost i neprincipijelnost, nakon emisije uslijedio je - obračun.

f: Razne su interpretacije što se nakon tog Dnevnika Plus dogodilo. Neki govore da je Čačić urlao kako više nikada neće doći na HTV, dok je HTV poslao priopćenje kako je to bio “topao i duhovit razgovor”. A što se zapravo dogodilo?

U toplom i duhovitom tonu Čačić je pred 20- tak ljudi poručio da nije baš najzadovoljniji s intervjuom, te da ne bi ni dolazio da je znao da će intervju biti takav.

f: Čime on to nije bio zadovoljan?

Inzistiranjem na nekim odgovorima o Zlatku Koračeviću i pitanjima o njegovoj bahatosti za koja on smatra da nisu primjerena Dnevniku Plus. Nije to bila nikakva ekstra svađa. Bilo je malo neugodno, ali nije to bilo ni prvi ni zadnji put s Čačićem.

f: Što ste mu vi na sve to odgovorili?

Da me ne uči poslu i da ću, kao što on radi svoj posao, ja raditi svoj, te da nema razloga za bilo kakvo nezadovoljstvo jer zna kakav tretman može očekivati kad razgovara sa mnom. Samo da podsjetim, kada je Čačić bio na vlasti od 2000. do 2003. ja sam isto s njim imao problema jer nije dolazio u Nedjeljom u 2. Demonstrativno je odbijao doći u neke emisije, iako je onda čak s državnim novcem objavljivao plaćene oglase na privatnim televizijama demantirajući nešto u čemu uopće nije sudjelovao. Dakle, nismo onda baš bili u nekim krasnim odnosima, ali smo odnose poboljšali kada je otišao u oporbu. Tada je uredno dolazio u emisiju. Neću reći da je bio manji od makova zrna, jer nije, ali pristojno smo surađivali. A sad je opet na vlasti i opet je onaj stari Čačić.

f: Kako su se prilikom tog “fajta” nakon Dnevnika Plus ponašali glavni urednik HTV-a Bruno Kovačević i v. d. šef informativnog programa Dražen Miočić?

Ne bih to komentirao. Mogu samo reći kako sam se ja ponašao. No, tada smo polemiku pred 20-ak ljudi vodili uglavnom Čačić i ja.

f: Pa, je li Čačić bahat?

Da, bahat je, ali u tom sam Dnevniku Plus pokušao s njim razgovarati o bahatluku bez pokrića, koji je ponekad kod njega izražen. Nisu bahatost i arogancija nužno loše karakteristike. No ako prije dva mjeseca na novinarsko pitanje tvrdi da HNS neće dijeliti nikakve političke funkcije, a onda se na čelu HEP-a pojavi čovjek koji kaže: “Funkcija mi je dodijeljena prema političkom ključu”, dozvoli da pitam: “Zašto sad dijelite funkcije ako ste rekli da to nećete činiti?”. Zbog toga se nitko ne treba ljutiti.

f: Ima li uopće smisla s Čačićem raspravljati o moralu?

Sa svakim se može pričati o moralu. I s Čačićem. Jer ja za svakog svog gosta, pa i za Čačića, ma koliko god on bio kontroverzan, u dubini duše želim vjerovati da je čovjek koji razmišlja o moralnim konzekvencama svojih poteza. Možda baš s Čačićem i treba pričati o moralu. 

Originalni članak nalazi se u tiskanom izdanju