Skoči na glavni sadržaj

Miting za ulazak u EU prekidan prisjećanjem na 20 godina neovisnosti

[email protected] : Politika

Izdanje:

Svi govornici su nakon skupa izjavili da se kaju što su neplanirano skrenuli s glavne teme i spomenuli godišnjicu neovisnosti svoje zemlje
miting_za_ulazak_u_eu_prekidan_prisjecanjem_na_20_godina_neovisnosti-pxl_120115_1621-288.jpg

Petar Glebov / Pixsell

Tijekom velikog mitinga na Cvjetnom trgu u Zagrebu, kojim je obilježen vikend pred povijesni referendum na kojem će se građani Hrvatske opredijeliti da li su za ili protiv ulaska svoje zemlje u Europsku uniju, u više navrata je bio spomenut jubilej u povodu 20 godina od hrvatske neovisnosti.

Hrvatski dužnosnici koji su se obratili građanima složni su u ocjeni da se trebalo držati samog povoda za održavanje skupa, i pričaju isključivo o referendumu i važnosti da Hrvatska uđe u EU. Svi govornici su nakon skupa izjavili da se kaju što su neplanirano skrenuli s glavne teme i spomenuli godišnjicu neovisnosti svoje zemlje.

- Pričao sam da je pred nama milenijsko pitanje, za ili protiv – kaže hrvatski premijer Zoran Milanović – i ne znam kako sam uspio doći to toga da je važno obilježiti i godišnjicu hrvatske neovisnosti. Sličnog je mišljenja i hrvatski predsjednik Ivo Josipović, koji je na skupu govorio da će se iduće nedjelje odlučivati o tome hoće li će se u Hrvatskoj bolje živjeti.

- Ni sam ne znam zašto sam rekao da se sada živi bolje nego ranije. Kao da je na ovom skupu bilo bitno kako je bilo ranije – smatra Ivo Josipović.

I predsjednik Sabora Boris Šprem je tijekom govora o važnosti ulaska Hrvatske u Europsku uniju, slučajno skrenuo na priču o svom oduševljenju kada je na prvim linijama fronta čuo vijest o hrvatskoj neovisnosti.

- Neposredno pred miting, netko mi je rekao da je na isti dan prije 20 godina proglašena neovisnost, pa sam taj događaj, bez bilo kakvih prethodnih planova, spomenuo i u svojem govoru. Sada shvaćam da to nije bilo toliko važno, nadam se da mi ljudi koji su došli da bi slušali o predstojećem referendumu neće zamjeriti – priznaje Šprem.

njuz.net - vijesti u ogledalu!

Počeo je kao blog u ljeto 2010., a danas je njuz.net jedna od najpopularnijih internetskih stranica u regiji. Za Forum obrađuju hrvatske vijesti u "vijesti u ogledalu ogledalu". Objavljuju, kažu, samo ono čemu se i sami smiju.