Skoči na glavni sadržaj

Sto minuta Hrvatskih kraljeva osvaja svijet

Forum odabrao

Izdanje:

Za naše uvjete relativno skup projekt, ali u svijetu se za pilot epizodu potroši više nego što je koštala cijela naša serija, opravdao je svaku lipu

Dokumentarna serija Znanstvenoobrazovnog programa Hrvatske televizije “Hrvatski kraljevi” završila je s emitiranjem i rijetko je koga ostavila ravnodušnim. S temom koja je kod mnogih izazvala podozrenje i prije emitiranja jer toliko se malo dokumentirano zna o našim vladarima, Domagoj Burić se hrabro i umješno borio i izborio. Napravio je, kako je ispravno primijetio Nenad Polimac, pa gotovo ponajbolji projekt otkako je Hrvatske televizije. Potencijalno vrijedan izvozni proizvod, da i ne spominjemo nagrade koje mu se smiješe na festivalima na kojima će sudjelovati. Za naše uvjete relativno skup projekt, ali u svijetu se za pilot epizodu potroši više nego što je koštala cijela naša serija, opravdao je svaku lipu. I to je upravo ono što gledatelji žele – vidjeti gdje odlazi novac od pretplate koju plaćaju. Idealno bi bilo kad bismo se svake godine mogli pohvaliti jednom takvom serijom koja se ravnopravno može nositi sa sličnim projektima koje možemo gledati na programu Historyja ili BBC-ja. Bio sam s Domagojem na kavi i rekao mi je neke informacije koje ću sa zadovoljstvom prenijeti. Radi na izvoznoj, stominutnoj varijanti, uskoro izlazi soundtrack izdanje s glazbom iz serije, a u pripremi je i DVD komplet. I ono što je najvažnije, ostat će nam serija koju ćemo uvijek sa zadovoljstvom ponovno moći pogledati.