Skoči na glavni sadržaj

Marko Grahovac: "Podnijet ću kaznenu prijavu protiv Živog zida"

Goran Borković

<p>
Karijeru započeo u Sinjskim skojevcima. Nastavio u više različitih klubova iz Splita i Zagreba s promjenjivim uspjesima. Igru više bazirao na asistencijama nego na pogocima. Odlučio da neće završiti u nižerazrednom Vratniku.</p>

marko-grahovac-podnijet-cu-kaznenu-prijavu-protiv-zivog-zida-2916-3041.png

Ivan Pernar iz Živog zida optužio je Marka Grahovca, koji je u četvrtak prosvjedvao s druge strane Savske protiv branitelja, da je sve skupa napravio u suradnji sa SDP-om
Foto: Hina.hr

"Podnijet ću kaznenu prijavu protiv Ivana Sinčića i Živog zida, koji tvrde da sam prosvjedovao u suradnji sa SDP-om. Dosta mi je kleveta. Nisam član nijedne stranke, ali baš zbog ovakvih idem odmah u ponedjeljak ujutro učlaniti se u SDP."

Tim je riječima, izgovorenim u dahu, Marko Grahovac za Forum.tm komentirao objavu Živog zida na svom Facebook-profilu.

Marko Grahovac je onaj tridesetogodišnjak koji se u četvrtak, neposredno pred dolazak nove predsjednice Kolinde Grabar Kitarović "usudio" prosvjedovati pred braniteljskim šatorom u zagrebačkoj Savskoj ulici.

Grahovac je prosvjedovao s bijelim gaćama na štapu u jednoj, a transparentima u drugoj ruci s druge strane Savske. Na transparentima je pisalo "Ja imam PTSP od nerada", "Ili posao ili kalašnjikov" i "Karamarako odi doma", na što su reagirali branitelji, posebno ženski dio prosvjednika. Rezultat je bilo Grahovčevo privođenje te kasnije pokretanje "nadzora nad postupanjem policijskih službenika prema Marku Grahovcu", koje je najavio ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić, obećavši da protiv njega neće biti podignuta kaznena prijava.

Nakon što je noć s četvrtka na petak proveo u policiji te još, kako nam je rekao, dva dana zbog stalnih telefonskih poziva ne samo podrške, nego i prijetnji, nije spavao, gubi volju šutke slušati što se o njemu piše i govori.

Na svom Facebooku Živi zid Ivana Sinčića i Ivana Pernara objavio je danas status u kojem se retorički pita kako je moguće da SDP zatraži hapšenje Marka Grahovca i onemogući protuprosvjednike od prosvjeda, a da se potom "taj isti Marko Grahovac 'iz inata' priključuje upravo SDP-u? Jeste li se to zapitali? Zar nije očito da se radi o cirkusu u režiji Marka Grahovca i SDP-a? Zašto se Marko Grahovac priključio stranci koja onemogućava ustavom zajamčeno pravo na miran prosvjed?", piše u statusu koji potpisuje Pernar.

Grahovac objašnjava da nema ništa protiv Živog zida, premda, kaže, ne razumije kako SDP može biti kriv za deložacije koje se danas provode. "Podnijet ću kaznenu prijavu protiv Sinčića i njegove klike koja me pokušava iskoristiti u svojoj političkoj borbi. Ne mogu pristati na to da mi bilo tko, pa tako i Živ zid, imputira da me Zoran Milanović, odnosno SDP, poslao na moj prosvjed. Takvo što je za mene uvredljivo. Uostalom, mene su priveli, a one koji su me napadali – nisu!?", kaže Grahovac.

Hrvatska ga, kako nam je rekao, sve više podsjeća na Hitlerovu Njemačku iz 1933. godine. "Za razliku od puno drugih ljudi koje poznajem, ja nisam gladan. Moji roditelji su mi omogućili dobar život. Zato mi je i žao što zadnja tri dana proživljavaju to što proživljavaju. Nemam problema sam sa sobom, mogu živjeti bilo gdje, pa i u šumi, ali oni ovakav stres nisu zaslužili", zaključuje Grahovac.