Nakon što je jutros udruga U ime obitelji objavila da je protiv Sandre Benčić iz Centra za mirovne studije (CMS) podnijela kaznenu prijavu Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske (DORH) zbog, kako navode, "javnog poticanja na nasilje i mržnju", CMS očekuje kako će DORH prijavu odbaciti kao neutemeljenu, navodi se u priopćenju te udruge.
U ime obitelji podizanjem ovakvih besmislenih prijava šikanira čitav pravni sustav, budući da ovo predstavlja njihov pokušaj da skrenu pozornost s održavanja današnje Povorke ponosa u Zagrebu čiji je cilj borba protiv fašizma.
Žalosno je da posljednjih dana svjedočimo situacijama u kojima se događa da oni koji se bore za ljudska prava na kraju bivaju optuženi. Napadi na aktiviste i novinare prelaze sve granice te se osuđuju u svakom uređenom društvu.
Dodatno, optužbe od strane U ime obitelji dolaze u vrijeme kada je protiv gradonačelnika Milana Bandića ponovno podignuta optužnica za pogodovanje toj udruzi.
CMS: Napadi Željke Markić na aktiviste i novinare prelaze sve granice
Najnovije
-
Objavljen poseban broj časopisa Political Theology posvećen Balkanu
-
Iluzija mira
-
Drugarska kritika i samokritika HDZ-a
-
Zarade u privatnom sektoru veće su nego u javnom, a „prosječne plaće“ ta dva sektora ne postoje
-
Zagrebačka brana zločinačkoj organizaciji
-
Otkako je Amerika na svijet bacila Donalda Trumpa, proširila se ideja mafijaške podjele svijeta
-
Dokle tako?
-
Profesionalno novinarstvo nužno je za očuvanje odgovornog društva
-
Postupak protiv organizatorice antifašističkog marša ima obilježje SLAPP-a
-
Novo izdanje Zagrebačkih kvartova kulture
