Skoči na glavni sadržaj

Darko Milinović: „Nakon svega, Karamarko želi biti na čelu HDZ-a. Neće ići!“

Goran Borković

<p>
Karijeru započeo u Sinjskim skojevcima. Nastavio u više različitih klubova iz Splita i Zagreba s promjenjivim uspjesima. Igru više bazirao na asistencijama nego na pogocima. Odlučio da neće završiti u nižerazrednom Vratniku.</p>

Darko Milinović se trijumfalno nakon četiri godine vratio u vrh HDZ-a. Doduše ne na mjesto zamjenika predsjednika, kao što je bio do dolaska Tomislava Karamarka na čelo stranke, ali u njegovom slučaju ni Predsjedništvo nije za odbaciti. Uostalom, nije krio oduševljenje tom činjenicom, nego je obećao da će zdušno raditi za novi HDZ.

Međutim, nije uvijek tako bilo. Primjerice, 6. svibnja 2012., pred stranačke izbore na kojima su mu glasači u prvom krugu poklonili tek 169 glasova (Karamarku, za usporedbu, njih 848), na tiskovnoj konferenciji u Gospiću zborio je ovako:

 „Moja predizborna kampanja bit će usredotočena na istinu. Jučer sam dobio nekoliko pitanja običnih članova HDZ-a, onih koji odlučuju o sudbini Hrvatske demokratske zajednice. Želim javno pitati Tomislava Karamarka koji javno govori da je on predvodnik borbe protiv korupcije. Ja smatram da je Tomislav Karamarko omogućio kriminalizaciju Hrvatske demokratske zajednice i to smatra mnogobrojno članstvo. Za njega je istina prljava kampanja., a za mene je istina ono na što traže odgovor članovi HDZ-a i ne samo oni, nego i hrvatska javnost

Tomislav Karamarko je izvršio tri udara na HDZ: prvi - izdaja HDZ-a s Manolićem, drugi - izdaja HDZ-a s Mesićem i treći, možda najbitniji, godinama nijedna krađa i afera nije otkrivena dok međunarodna zajednica to nije ultimativno zatražila. Članstvo pita istinu i ja odavde želim odgovore, to je otvorena i istinita kampanja. Zašto, kako je i sam rekao Tomislav Karamarko, si hapsio gotovo isključivo članove HDZ-a, Zašto je ušutio Kalmeta i Jandroković koji su to isto pričali prije mjesec, dva, tri ili godinu dana i ostali koji podupiru Tomislava Karamarka. Ili, ništa danas nismo čuli o možebitnom, kako mediji spekuliraju, sastanku dijela članstva stožera Tomislava Karamarka s Ivom Sanaderom. Postavlja se pitanje da li je tim postupcima, u suradnji s nekima drugima, omogućio kriminalizaciju HDZ-a i tako pokušao otvoriti vrata svojoj kandidaturi. Ovo sve pitam i govorim radi budućnosti HDZ-a za koju sam ja zainteresiran. Nakon svega, želi biti na čelu HDZ-a. Neće ići!“

Na pitanje o povezanosti Karamarkove tvrtke Soboli s Inom, te 2012. Milinović je rekao ovo: „Ja sam to isti čuo iz medijskih spekulacija da neki posjeduju dokumentaciju koja u inkriminirajućem smislu povezuje tvrtku Soboli s Inom. Ja nemam tu dokumentaciju, ako je dobijem bit će dostupna hrvatskoj javnosti.“