Skoči na glavni sadržaj

HDZ je postao radikalna desnica

hdz-je-postao-radikalna-desnica-3019-3152.jpg

Drago Prgomet o suradnji je razgovarao i s Jadrankom Kosor
Foto: FaH

"Odluka da napustim HDZ nije donesena ad hoc, taj dan kad sam službeno podnio ostavku, nego mnogo ranije", rekao je Drago Prgomet za N1. Forum.tm je najavio njegov izlazak iz HDZ-a. "Ne bi bilo primjereno da to učinim za vrijeme predsjedničke kampanje", rekao je Prgomet i naglasio da je više ljudi to pozdravilo, donosi televizija N1.

"Ja sam u niz navrata bio jasan kakvu bi politiku HDZ trebao voditi, to se nije prihvatilo i ovo je bio najkorektniji čin jer ne podržavam tu politiku. Bilo je i ljudi kojima je bilo žao, i rekli su mi da čekam bolja vremena. No čemu čekati ako više nema smisla. Podršku su mi dali i članovi HDZ-a", rekao je Prgomet.

Prgomet je naveo i razloge zbog kojih je otišao iz HDZ-a. "Zbog ideloških sukoba koje je potencirao HDZ, što sam smatrao lošim, smatrao samo da mogu staviti pametne ljude koje je vodstvo HDZ-a izbjegavao, drugo je radikalna retorika kojom se pokušavalo mobilizirati članstvo. Umjesto stranke centralne desnice, HDZ je postao radikalna desnica. Otkad je Martina Dalić izašla, nije se ništa promijenilo. Jasno je da nema kapaciteta za reforme", objasnio je Prgomet.

Prgomet je komentirao i bi li Tomislav Karamarko bio bolji premijer od Zorana Milanovića. "O tome će odlučiti građani na izborima. Bojim se da je Milanović uvjerio javnost da ne zna, a Karamarko nije uvjerio javnost da zna", istaknuo je Prgomet.

Komentirao je i kako smatra da HDZ neće ispuniti sve zahtjeve koji dolaze iz Savske. "Nemoguće, bit će teško održati postojeća prava, znamo kakvo je stanje u državi. Ako se vlada bude pravdala da nije znala što je čeka, tada je odmah treba skinuti s vlasti. Znamo kakvo je stanje u državnom proračunu. Morate se pružiti onoliko koliko je deka dugačka, HDZ je imao 20 godina da riješi to pitanje", istaknuo je Prgomet. 

Prgomet je najavio i svoj politički put nakon HDZ-a. "Nemam namjeru osnovati stranku, ali ću sudjelovati na parlamentarnim izborima. Puno ljudi mi se javlja i želi da se bavim politikom. Kroz mjesec dana ću završiti razgovore i tada ću vam reći detalje. Ne treba biti politička stranka, ali s nezavisnom listom se isto može postići dobar uspjeh. Postojećim strankama ne planiram pristupiti. Razgovaram s ljudima koji nisu aktivni u političkim strankama, ali su aktivni u društvenom životu, branitelji, ljudi s imenom i prezimenom. Razgovarao sam s Jadrankom Kosor, no bez detalja o zajedničkom djelovanju. S Josipovićem nisam razgovarao nit nećemo imati zajedničku političku budućnost", zaključio je Prgomet.

Više možete pročitati ovdje