Skoči na glavni sadržaj

Nefreteta Zekić Eberhard dala ostavku u Izvršnom odboru HND-a jer da je „antihrvatski“

Goran Borković

<p>
Karijeru započeo u Sinjskim skojevcima. Nastavio u više različitih klubova iz Splita i Zagreba s promjenjivim uspjesima. Igru više bazirao na asistencijama nego na pogocima. Odlučio da neće završiti u nižerazrednom Vratniku.</p>

nefreteta-zekic-eberhard-dala-ostavku-u-izvrsnom-odboru-hnd-jer-da-je-antihrvatski-6666-8772.jpg

„Ovo priopćenje pobilo je sve moje iluzije, jer dio članstva se ipak bavi politikanstvom i nije mu na umu deontologija, etika i ugled novinske struke, već jeftina politika“

Nakon što se sinoć o odluci ocjenjivačkog suda HND-a da nagradu dodjeli Ivani Petrović oglasio Izvršni odbor novinarske udruge s potpisom potpredsjednika Denisa Romca i Slavice Lukić u kojem izražavaju žaljenje zbog toga i tražeći da se novinari u budućem izvještavanju o ratnim zločinima i suđenjima za ratne zločine pridržavaju profesionalnih standarda, reagirao je predsjednik HND-a Saša Leković čije je priopćenje prilično jasno oslikalo podjele u Hrvatskom novinarskom društvu kojem je danas 11 novinarki i novinara vratilo 16 nagrada koje su dobili prethodnih godina. Pa je onda novinarka Glasa Slavonije Nefreteta Zekić Eberhard preko Facebooka poručila da više ne želi biti članica Izvršnog odbora, tijela koje je „antihrvatsko“ i kojem nije na umu „deontologija, etika i ugled novinske struke, već jeftina politika.“

Njen status prenosimo u cijelosti i bez potrebne, barem konzervativne, lekture:

Nakon što je dio Izvršnog odobora HND-a odlučio silom u javnost izići s priopćenjem, kojim se ograđuju od nagrade Ivani Petrović, koju je dodjelio isti taj HND i to samo zato što je ova prema njihovoj vlastitoj procjeni postupila neetično u izvještavanju (Petrović nema presudu o netičnom izvještavanju niti regulatornog, niti samoregulatornog tijela) i to nakon što je protiv takvog priopćenje bio i sam predsjednik HND-a, glavni tajnik, predsjednica Središnjeg odbora , te kolege Šarac, Capurso i moja malenkost, moral i samopoštovanje mi nalažu da napustim mandat člana Izvršnog odbora HND-a.Tijelo koje samo optužuje, sudi i presuđuje nagrađenu i ignorira zamolbe kolega i vodećih ljudi HND-a zasigurno nije ono kojega želim biti dio.

Osobno me je sramota ovog priopćenja, bojim se da itko i pomisli da stojim iza njega ili ga potpisujem. Više puta su me pojedini kolege, ali i ljudi iz javnosti pitali zašto sam u IO-u HND-a, što mi to treba, zašto sam u društvu koje se bavi "politikanstvom i vrlo je antihrvatski" nastrojeno. Odgovarali bih im "upravo zato. Zato da dokažem da to nije tako."

No, ovo priopćenje pobile je sve moje iluzije, jer dio članstva se ipak bavi politikanstvom i nije im na umu deontologija, etika i ugled novinske struke, već jeftina politika."