Skoči na glavni sadržaj

Grad Zagreb stipendira tamburaša s Berklea, kad već nitko drugi nije htio

grad-zagreb-stipendira-tamburasa-s-berklea-kad-vec-nitko-drugi-nije-htio-2313-2413.png

Bandić pomogao mladom tamburašu s 20.000 dolara
Foto: Zagreb.hr

Gradonačelnik Milan Bandić, sa suradnicima, primio je u Gradskoj upravi mladog tamburaša iz Subotice Mirana Tikvickog, dobitnika američke stipendije i prvog tamburaša koji će u Bostonu, na prestižnom Berklee College of Music studirati smjer Glazbene terapije, piše Zagreb.hr. Osamnaestogodišnji Miran glazbom se bavi od svoje 7. godine, te je dobitnik brojnih državnih i međunarodnih priznanja i nagrada. Dobivena stipendija od 18.000 dolara pokriva trećinu troškova studija, i stoga je potražio pomoć u raznim ministarstvima i udrugama: Nažalost nitko mi nije pomogao, sve do danas, kada sam došao kod gradonačelnika Bandića, ispričao je Miran.

Grad Zagreb je odlučio pomoći u ostvarenju životnog sna ovoga mladog glazbenika s 20.000 dolara, a preostali iznos Miran će pokušati dobiti od resornih ministarstava. "Ukoliko ne dobiješ potreban novac, naći ćemo se opet ovdje u rujnu i naći rješenje. Ti ideš u Berklee radi tamburice, Subotice, radi Zagreba i Hrvatske, i ja ti čestitam i želim puno uspjeha i sreće", rekao je gradonačelnik. Glazbena terapija se provodi kod osoba s posebnim potrebama, a Miranova želja je da je primjenjuje i kod osoba s psihološkim problemima: Moja regija je jedna od triju s najvišom stopom suicida u svijetu, i jako bih volio pomagati ljudima.