Skoči na glavni sadržaj

Dajana Antonija Bebek nova glasnogovornica HDZ-a

Saša Vejnović

<p>Uvjeren da svaki pravi novinar mora biti pošten prema sebi, iskren prema čitateljima, odan činjenicama, nepokolebljiv u otkrivanju istine. Društvo treba prave novinare, u to nema sumnje. Treba se nadati da će doći vrijeme kad će ih ponovno trebati i vlasnici medija</p>

dajana-antonija-bebek-nova-glasnogovornica-hdz-1262-1171.jpg

Dajana Antonija Bebek

Dajana Antonija Bebek, novinarka Hrvatske radiotelevizije, imenovana je u petak novom glasnogovornicom Hrvatske demokratske zajednice. O ovom kadrovskom pojačanju odlučilo je predsjedništvo stranke na sjednici održanoj u Smiljanu. Silvana Oruč Ivoš, dosadašnja glasnogovornica, odsad će biti savjetnica predsjednika HDZ-a Tomislava Karamarka. 

 - Istina je, ja sam nova glasnogovornica HDZ-a. Imenovana sam u petak, ali će službena primopredaja biti u ponedjeljak, a sad se preko vikenda malo uhodavam, rekla je Bebek za Forum.tm. Kaže da je inicijativa za njen prelazak s HRT-a u HDZ došla od samog Karamarka koji joj je prijedlog uputio preko zajedničkih prijatelja, a ona ga je vrlo brzo i prihvatila.

- Meni je to profesionalni izazov, a s obzirom da mi je HDZ svjetonazorski bliska stranka, taj mi posao predstavlja i ponos, kaže Bebek. 

Iako posao službeno preuzima u ponedjeljak, čini se da se već uspjela "prešaltati" s novinarskog načina razmišljanja na glasnogovornički, pa joj ni stranačke parole nisu nepoznate.

- Stranka prolazi katarzu, kao što to i predsjednik (Karamarko) često ističe. Planiramo s najkvalitetnijim ljudima koje imamo u stranci, ali i novima koji će nam se priključiti, dovesti stranku do pobjede na svim predstojećim izborima, kaže Bebek. 

Nedavno se pisalo da je HDZ u potrazi zapravo za glasnogovorničkim parom. Jutarnji list je kao jednu od kandidatkinja naveo Sandru Križanec, također HRT-ovu novinarku, a u nekim medijima se spominjao Mate Radeljić kao potencijalna druga polovica tog para. Bebek, međutim, sve to demantira.

- Sve je to netočno, nitko od njih neće doći, kaže Bebek.