Skoči na glavni sadržaj

Europski centri rade do 19 sati, a naši do kada vlasnicima treba

Zastupnik Hrvatskih laburista u Europskom parlamentu Nikola Vuljanić upozorio je na činjenicu da je sramotno da inspekcija rada u državama Europske unije zatvara trgovačke centre u 19 sati, dok  u Hrvatskoj, koja je članica EU, radnici rade do ponoći, pa čak i nedjeljom.

Ideju socijalne zaštite za sve, uključujući samozaposlene radnike, Vuljanić je pozdravio, ali i uputio kritiku Europskom parlamentu zbog pasivnosti prema građanima koji kopaju po kontejnerima dok centri moći ne poduzimaju ništa. "Mladi su bez posla, stari siromašni, beskućnici i prosjaci vide se i na ulicama Strasbourga. Kad god sam tu temu spomenuo izvan ovog Parlamenta, rekli su mi da je društvo blagostanja prošlost, a ja to ne želim prihvatiti. Imamo države koje štite one koji imaju, znaju i mogu, a trebale bi štititi one koji se ne mogu štititi sami. Ovaj je parlament poput zlatne tvrđave u koju je vrlo teško ući, a iz koje se još teže vidi kako se izvan tvrđave živi. Stvarno, dužni smo uraditi sve da se socijalno i životno zaštite oni koji se ne mogu sami zaštititi, slabi, siromašni, neobrazovani, premladi i prestari da se znaju snaći u životu. Samo tako ćemo opravdati boravak u tvrđavi", rekao je Vuljanić.