Skoči na glavni sadržaj

Gazda se od četvrtka prikazuje i u velikim kinima

gazda-se-od-cetvrtka-prikazuje-i-u-velikim-kinima-5125-6153.jpg

Uspjeli smo u pregovorima sa Cinestarom dogovoriti da se počne prikazivati na Kaptolu i to smatram malom pobjedom jer nije lako doći u kina gdje se uz kokice prodaje i Jana i kinodistributeri više zarađuju na tome nego na kartama za film, rekao je Juričan
Foto: screenshot N1

Film Gazda o Ivici Todoriću od četvrtka će se prikazivati i u mainstream kinima, za početak u Cinestaru na Kaptolu u Zagrebu, najavio je gostujući u emisiji Veto Sanjina Španovića na N1 televiziji redatelj Dario Juričan.

- Mi smo bili zakinuti s time da distribucija filma je išla samo kroz nezavisna kina, pa recimo film nije došao niti u Zadar ili Šibenik. Bili smo svjesni tog hendikepa i opstrukcija i dosad ga je pogledalo više od 12 000 ljudi. No, uspjeli smo u pregovorima sa Cinestarom dogovoriti da se počne prikazivati na Kaptolu i to smatram malom pobjedom jer nije lako doći u kina gdje se uz kokice prodaje i Jana i kinodistributeri više zarađuju na tome nego na kartama za film – rekao je Juričan.

No, unatoč tome film neće biti prikazan na ZagrebDoxu iako je nastao u radionici tog festivala.

- Ne znam zašto film nije bio izabran, mislim da im je to bila loša odluka i da im to nije trebalo jer je rađen na njihovoj radionici i bio je gledan – rekao je Juričan.

Otkrio je u emisiji kako je pregovarao i da knjiga Gazda uđe u distribuciju po knjižarama, no da su ga odbili.

- Algoritam, Školska knjiga, Ljevak i drugi su nam rekli da su oni izračunali da im Tisak donosi toliko i toliko novaca i da se oni ne bi željeli nikome zamjeriti. Mislim da griješe, Algoritam koji je na koljenima umjesto da prodaje knjigu koja bi se prodala, ide saginjati kičmu velikom gazdi – rekao je Juričan.