Zamjenik gradonačelnika Luka Korlaet prisustvovao je Komemorativnom skupu povodom obilježavanja Dana sjećanja na genocid u Srebrenici koji se održao danas u Hrvatskom Saboru.
„Na današnji dan sjećamo se nevinih žrtava genocida u Srebrenici. Želimo pokazati da žrtve nisu zaboravljene i da pred težinom srebreničkog zločina civilizirani svijet ne smije ostati ravnodušan, pogotovo što niti nakon 27 godina, istina o Srebrenici nije potpuna niti su počinitelji odgovarali za svoja nedjela. I danas, kada ne prestaju burna previranja i ratna stradanja tisuća ljudi u Europi i svijetu, nanovo se podsjećamo da trebamo graditi društvo mira, demokratsko, slobodno, tolerantno i solidarno, uz poštivanje ljudskih prava i prava nacionalnih manjina. Time ispunjavamo i obvezu prema onima koje su patili i stradali u vremenima kada su ova načela pogažena“, u svome je obraćanju kazao zamjenik Korlaet.
Hrvatski Sabor 2009. godine proglasio je 11. srpnja Danom sjećanja na genocid u Srebrenici, a inicijativu za održavanje Komemorativnog skupa dala je nezavisna zastupnica nacionalnih manjina u Hrvatskom Saboru Ermina Lekaj Prljaskaj, Sabor bošnjačkih asocijacija Hrvatske i Udruga Bošnjaka branitelja Domovinskog rata Hrvatske pod pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskog sabora.
Zamjenik gradonačelnika Korlaet prisustvovao Komemorativnom skupu povodom Dana sjećanja na genocid u Srebrenici
Najnovije
-
Objavljen poseban broj časopisa Political Theology posvećen Balkanu
-
Iluzija mira
-
Drugarska kritika i samokritika HDZ-a
-
Zarade u privatnom sektoru veće su nego u javnom, a „prosječne plaće“ ta dva sektora ne postoje
-
Zagrebačka brana zločinačkoj organizaciji
-
Otkako je Amerika na svijet bacila Donalda Trumpa, proširila se ideja mafijaške podjele svijeta
-
Dokle tako?
-
Profesionalno novinarstvo nužno je za očuvanje odgovornog društva
-
Postupak protiv organizatorice antifašističkog marša ima obilježje SLAPP-a
-
Novo izdanje Zagrebačkih kvartova kulture
